Krepšelis

0
Pixprint

Fotografija

4 paslaptys: Kaip profesionaliai fotografuoti išmaniuoju telefonu

fotografija telefonu

4 paslaptys: Kaip profesionaliai fotografuoti išmaniuoju telefonu

Išmaniųjų telefonų kameros tampa vis tobulesnės su kiekviena nauja jų karta,o programėlės, naudojamos nuotraukoms fiksuoti, taisyti ir dalintis, patapo daug intuityvesnės. Taigi nenuostabu, kad žmonės kasdien į internetą įkelia milijardus nuotraukų, ypač į socialinius tinklus, tokius kaip „Instagram“, „Facebook“ ir „Snapchat“. Fotografija yra socialinės žiniasklaidos kalba, o išmanusis telefonas yra jos įrankis. Tačiau norėdami maksimaliai išnaudoti vis išmanesnes kameros technologijas, esančias išmaniuosiuose telefonuose, vis tiek turite žinoti keletą pagrindinių patarimų ir gudrybių.


1. Spalvinkite su šviesa

Visada atminkite, kad fotografija iš esmės yra tik būdas užfiksuoti, kaip šviesa krenta ant objekto. Puikus objektas esant prastam apšvietimui visada atrodys blogai. Išmanieji telefonai geriausiai veikia esant natūraliam apšvietimui ir jiems sunkiai sekasi esant silpnai šviesai, o naudojant įmontuotą blykstę beveik visada vaizdas bus klaikus. Venkite šito.
Jei esate lauke, geriausia šviesa yra valanda po saulėtekio ir valanda prieš saulėlydį, fotografai šiuos laikus vadina „auksine valanda“. Jei dienos metu turite fotografuoti lauke, esant ryškiai šviesai, ieškokite šešėlio. Visada atkreipkite dėmesį į tai, kur krinta šviesa ir šešėliai, nes jūsų nuotraukoje jie bus akcentas.

Ką tikrai galite valdyti fotografuodami, yra šviesa, į kurią fotografuojate, ir kampas, iš kurio fotografuojate. Kai tai suprasite, net ir išmanųjį telefoną galima naudoti tam, ką daro didieji fotografai- tapyti šviesa. Svarbiausias dalykas- venkite šviesos iš viršaus ir ieškokite pavėsio. Žemiau yra puikus 5-ių minučių video, parodantis skirtumą, tarp atviros šviesos ir atviro šešėlio.

Atviras šešėlis

2. Raskite unikalų kampą

Unikalus kampas gali padaryti taip, kad jūsų fotografija atrodytų kitaip nei daugybė kitų nuotraukų, kurios gali būti padarytos iš to paties ar panašaus objekto. Tai yra tai, ką fotografai vadina „kompozicija“, ir tai yra visų elementų panaudojimas jūsų nuotraukos istorijai nupasakoti.

Kad tai padaryti, eikite į savo fotoaparato programos nustatymus ir įjunkite tinklelius. Tai vadinama „trečdalių taisykle“, tačiau viskas, ką dabar turite žinoti, yra tai, kad mūsų akys natūraliai krinta į vietas, kur yra šios tinklelio linijos. Taigi, prieš fotografuodami pažiūrėkite, ar fotoaparatas nukreiptas taip, kad jūsų fotografuojami objektai butų išdėstyti palei šias linijas.

Tada, norėdami išgauti unikalų kampą, fotografuokite iš žemai arba aukštai, o ne tiesiog stovėkite fotoaparatu tiesiai priešais save, kaip ir visi kiti. Galiausiai atidžiai stebėkite, kas yra jūsų kadro priekiniame plane ar fone, kad padidintumėte vaizdinį susidomėjimą ir išvengtumėte gero vaizdo sugadinimo, atitraukiant dėmesį tuo, ko nenorite savo paveikslėlyje.3.Pagalbai naudokite išmaniuosius įrankius

Nors patys išmaniųjų telefonų fotoaparatai tapo žymiai geresni, taip pat yra keletas įrankių, kuriuos galite naudoti norėdami padaryti kokybiškesnes nuotraukas. Pirmasis yra kažkas, ką jau turite – ausinės. Daugelyje šiuolaikinių išmaniųjų telefonų, norėdami užfiksuoti nuotrauką ir padidinti stabilumą, vietoje ekrano bakstelėjimo, galite naudoti garso reguliavimo mygtuką. Tai ypač naudinga, kai suporuojate savo išmanujį su trikoju.

Taip pat gali kilti pagunda išbandyti tuos išorinius fotoaparatų objektyvus, kuriuos galite pritvirtinti prie savo telefono. Nedarykite to! Daugeliu atvejų jie sukuria daugiau problemų, nei padaro jūsų nuotraukas profesionalias. Užuot, tiesiog susikoncentruokite į gerų nuotraukų darymą su savo telefono kamera.


4. Redaguokite kaip menininkas

Vienas dalykas, kurio dauguma žmonių, fotografuojančių išmaniuoju telefonu nesuvokia, yra tas, kad skirtumas tarp geros ir puikios nuotraukos paprastai yra jos apdorojimas, kuris įvyksta po kadro. Pasaulis taip sužinojo apie „Instagram“, kuris išpopuliarėjo naudodamas filtrus, kurie greitai padaro nuotraukas daug įdomesnes.

Bet jei norite naudoti išmaniųjų telefonų nuotraukas profesionaliems kadrams, jums reikia daugiau kontrolės. Turite naudoti redagavimo programėles. Yra daugybė programėlių, tačiau geriausia yra pradėti yra nuo „Snapseed“. „Google“ ją nusipirko ir padarė nemokamai prieinamą „Android“ ir „iOS“ vartotojams, taipogi ji visada atnaujinama ir pridedamos naujos funkcijos. Naudokite „Snapseed“, jei norite apkarpyti, paryškinti visas spalvas, šešėlius, sugrąžinti natūralią šilumą, pagyvinti vaizdą ir išbandyti dar daugiau filtrų. Skirtingai nuo daugumos mobilių programėlių “Snapseed” nesumažina nuotraukos kokybės ir savo kūrinius galite laisvai perkelti net ant plataus formato spaudos, tokios kaip foto drobės.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *